Koncert kolęd i pastorałek w Siedlcach

W środę, 18 stycznia 2023 roku, uczniowie naszej szkoły w składzie: Mikołaj Hanusz, Dominika Stokowska, Klaudia Ciosek, Kamila Kazimierczuk i Ewa Szajko pod opieką p. Marty Kosieradzkiej i p. Urszuli Krzymowskiej wzięli udział w koncercie Kolęd i Pastorałek w Siedlcach organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Stoku Lackim oraz Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.
Celem konkursu była integracja środowisk twórczych dzieci i młodzieży jak również podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych oraz prezentacja dorobku artystycznego.
Nasi uczniowie zaprezentowali dwa utwory. Pierwszy pt. „Wigilijna pastorałka” zaśpiewali wspólnie , natomiast Klaudia Ciosek w występie solowym zaśpiewała piosenkę pt. „Wigilijna noc”. Za piękne występy publiczność nagrodziła naszych uczniów gromkimi brawami, natomiast od organizatorów koncertu otrzymali upominki.
Po skończonym występie uczniowie ZSS w Sokołowie Podlaskim, wraz z opiekunami, zostali poproszeni przez dziennikarkę o podzielenie się swoimi wrażeniami z udziału koncercie gdzie podkreślili, że wspólna praca i przeżycia najmocniej integrują uczestników.
Dzięki pracy artystycznej osoby z niepełnosprawnościami, odkrywają i poznają własne możliwości, zaspakajają potrzebę własnej samorealizacji, zyskują szansę pełniejszego istnienia w społeczeństwie. Nawet więcej niż istnienia – także wzbogacenia otoczenia. Ludzie zdrowi często nie zdają sobie sprawy z uzdolnień i wrażliwości twórczej osób niepełnosprawnych, dlatego Festiwal dał im możliwość pokazania talentów. Integracyjny charakter konkursu „Kolęda łączy” uświadomił nam, że często niedocenieni i zepchnięci na margines życia społecznego ludzie niepełnosprawni czują się gorsi. Na scenie stają się bardziej wartościowi także w swoich oczach. Idea konkursu, czyli rywalizacji, dodatkowo mobilizuje ich do ćwiczeń, pracy nad sobą i rozwijania talentów. Dlatego głównym celem udziału uczniów ZSS im Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim w konkursie „Kolęda łączy” było upowszechnianie wspólnej zabawy jako najlepszego sposobu na przełamywanie wszelkich barier.