Dzień Patrona Szkoły

Dnia 20 maja 2022 roku obchodziliśmy w Zespole Szkół Specjalnych w Sokołowie Podlaskim Dzień Patrona Szkoły- Jana Pawła II. W tym uroczystym dniu wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. Obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. św. Jana Bosko celebrowaną przez księdza Leszka Rucińskiego. Oprawę liturgiczną przygotowała katechetka Grażyna Jarosz i Pan Grzegorz Nowotniak. Delegacja Zespołu złożyła wiązankę i zapaliła znicz pod pomnikiem papieża.

Dalsze uroczystości zorganizowano w Zespole. Spotkanie rozpoczęła wicedyrektor Zespołu – Pani Agnieszka Piekut, która przypomniała historię nadania Zespołowi imienia Jana Pawła II. Wspomnienia związane z tym wydarzeniem poparte prezentacją przedstawił także Pan Grzegorz Nowotniak. W krótkiej części artystycznej uczennice Szkoły Branżowej I Stopnia – Wiktoria Dobrowolska i Ewa Szajko przypomniały postać Jana Pawła II. Uczniowie również mieli okazję obejrzeć film o Janie Pawle II, na podstawie którego dowiedzieli się wielu ciekawych informacji związanych z życiem Wielkiego Polaka. Punktem kulminacyjnym uroczystości okazały się ciekawostki i anegdoty dotyczące życia i działalności Jana Pawła II, zaprezentowane przez Panią Grażynę Kobylińską i Pana Grzegorza Nowotniaka.

Zdobyta wiedza o papieżu posłużyła uczniom do rozwiązania z dużym powodzeniem Wielkiego Testu o Janie Pawle II, który został skierowany do uczniów klas IV- VIII a SP i Szkoły Branżowej I Stopnia. Pozostali uczniowie wykonali prace plastyczne dedykowane Ojcu Świętemu- Janowi Pawłowi II z okazji 102-rocznicy Jego urodzin. Spotkanie zakończone zostało słodkim poczęstunkiem, degustacją papieskiej kremówki, przygotowanej przez uczniów klas: I –II B, I C, III C, I-II-III E Szkoły Przysposabiających do Pracy pod kierunkiem Pań: Marioli Stolarczuk, Magdaleny Sawickiej, Edyty Wojewódzkiej, Beaty Stankiewicz.