Jasełka w szkole

Jasełka w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim.
Dnia 22.01.2020r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z klas IV-VI wraz z opiekunami s. Bożeną Gałecką i Panią Joanną Turos gościli w naszej szkole.
Z inicjatywy Pani Urszuli Sarneckiej, Pani Katarzyny Pietrzykowskiej oraz Pani Barbary Tokarskiej młodzież działająca w ramach Szkolnego Koła Caritas wystawiła dla całej społeczności szkolnej bożonarodzeniowe jasełka pt. „Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezusa”.
Na świetlicy, artystów powitała Dyrektor Szkoły , Pani Beata Biernat, nawiązując do wieloletniej współpracy i bezcennej integracji obu placówek.
Przedstawienie zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie pod względem strojów, scenografii, gry aktorskiej a szczególnie muzyki granej na żywo na trąbce i gitarze.
Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania.
W podziękowaniu najmłodsi nasi uczniowie pod kierunkiem Pana Grzegorza Nowotniaka zaprezentowali krótką cześć artystyczną z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych.
Następnie przybyłych gości zaproszono na poczęstunek. Słów uznania ze strony uczniów i nauczycieli nie było końca.
Te cenne spotkania stały się tradycją i niewątpliwie przyczyniają się do integracji środowisk, nawiązywaniu nowych przyjaźni a także wymianie doświadczeń wśród nauczycieli.
Dziękując inicjatorkom, z niecierpliwością czekamy na następne.