Mały Miś

25 listopada 2019r., w Święto Pluszowego Misia, nasza szkoła przystąpiła do projektu „Miasto i Gmina Sokołów Podlaski czytają Małemu Misiowi” w ramach Ogólnopolskiego projektu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pt. „Mały miś w świecie wielkiej literatury” . To już IV edycja projektu. Uczestniczą w niej dzieci ze szkoły podstawowej pod opieką p. Barbary Rozbickiej i p.Grażyny Kobylińskiej. Autorem projektu jest p.Aneta Konefał z Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Co trzy dni do innej placówki dostarczany był plecak, a w nim Miś oraz Dziennik Podróży Misia. Naszą placówkę reprezentował SPEC MIŚ -biały pluszowy miś , który także brał udział w tej pełnej przygód podróży. Odwiedził kilka przedszkoli znajdujących się na terenie naszej gminy , a pod jego nieobecność w szkole zagościły misie z Miejskiego Przedszkola nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim, Przedszkola w Nowej Wsi, Skibniewa, Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Sokołowie Podlaskim, Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Sokołowie Podlaskim i Przedszkola w Grochowie. Nasi mili goście bawili się z nami, uczyli się, zwiedzali szkołę, robili kanapki, brali udział w jasełkach, ubierali choinkę, ale przede wszystkim słuchali bajek. Dzięki temu projektowi dzieci wzbogacają wiedzę o literaturze, poznają naszą ojczyznę, zawierają nowe znajomości oraz są bardziej otwarte na świat.