PaT – Zryw Wolnych Serc

W sobotę 14 czerwca 2014r. , na placu przed Zespołem  Szkół nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim zebrali się młodzi ludzie, uczniowie szkół naszego powiatu, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy instytucji publicznych, zaproszeni goście. Po odczytaniu odezwy, wszyscy zebrani, na czele z  Burmistrzem Miasta Bogusławem Karakulą, I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim kom. Markiem Żero, Kierownikiem Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego Joanną Urbankowską, specjalistą tegoż wydziału Hanną Boruc, gospodarzem miejsca – dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 Małgorzatą Baranowską, Kierownikiem Wydziału Rozwoju Gospodarczego Starostwa Powiatowego Pawłem Środą, kierownikiem Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Elżbietą Świszczewską, Pełnomocnikiem Starosty ds. Przeciwdziałania Narkomanii Ewą Murawską oraz głównym partnerem Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki Michałem Dorczukiem z firmy Attack. W przedsięwzięciu wzięli udział również nasi nauczyciele i pedagodzy –Anita Rurarz-Olędzka, Katarzyna Zalewska, Anna Pietrzykowska i Grzegorz Nowotniak

Zespoły młodzieżowe z sokołowskich szkół rywalizowały w  siedmiu konkurencjiach: z deszczu pod rynnę, hydraulik, dźwig wieloosobowy, strzelnica paintball, wspinaczka skrzynkowa, spacer profilaktyczny i wąż szperacz. Można było też obejrzeć policyjny radiowóz i przymierzyć elementy policyjnego wyposażenia. Niespodzianką były również „alkogogle” prezentowane przez Ośrodek Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dla uczestników sobotniej rywalizacji, czekali ratownicy medyczni Robert Golatowski i Marcin Kruszewski. Tłumaczyli jak należy zachować się i jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wzorem roku ubiegłego, w organizację włączyło się pole „paintball’owe” ATTACK z Sokołowa Podlaskiego. ATTACK przygotowało zdecydowaną większość konkurencji. Były to zabawy typu “team building” z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Każde przygotowane zadanie zmusza zespół do współpracy, komunikowania się ze sobą i synchronizacji ruchów. Nad przebiegiem tych konkurencji czuwali panowie Michał i Dariusz Dorczuk oraz nauczyciele z sokołowskich szkół.

Profilaktyczne spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki było w pełni udane. Pomimo deszczu, zawodnikom nie zabrakło chęci do zabawy. Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom, pedagogom i wszystkim, którzy przyczyni się do tak niezapomnianej atmosfery.

Fotorelację przygotowała Pani Katarzyna Zalewska.

no images were found